wydawnictwo naukowe

STUDIO NOA

PROCEDURa RECENZOWANIA

identyfikatory doi

licencje CREATIVE COMMONS (CC)

(iD) orcidpesel naukowca

EWALUACJA jakości działalności naukowej

(iD) orcidpesel naukowca

 

ORCID, czyli Open Researcher and Contributor ID, jest standardem używanym w całej światowej nauce – identyfikatorem, który każdy naukowiec powinien mieć, aby funkcjonować w globalnym systemie komunikacji naukowej.

 

ZALETY

Tak jak ISBN identyfikuje pojedynczą książkę, a DOI identyfikuje dokument cyfrowy, tak ORCID identyfikuje naukowca i jednoznacznie potwierdza, że „ja to ja” – wszystkie efekty naszej pracy przypisuje nam, a nie komuś innemu.

 

JAK DZIAŁA ORCID?

Wchodząc na link https://orcid.org/ID, gdzie ID jest identyfikatorem ORCID konkretnego autora i składa się z 16 cyfr zapisanych po 4 cyfry oddzielone myślnikiem, np. 0000-0002-1825-0097 (fikcyjna osoba), pokaże się profil tego autora – krótki opis i przypisane do niego prace, publikacje, projekty i granty.

Dane publikacji można wpisać ręcznie lub automatycznie łącząc się z danymi zapisanymi w SCOPUSie oraz ResearcherID – należy tylko umożliwić automatyczną wymianę danych w tych bazach. Po przesłaniu danych wystarczy posługiwać się już tylko ORCIDem.

 

IDENTYFIKOWANIE AUTORA

STUDIO NOA identyfikuje autora w danej publikacji za pomocą ORCID poprzez dodanie przy nazwisku autora loga ORCID i linku do ID autora opisanego wyżej. W wersji elektronicznej pliku link jest aktywny – wystarczy na niego kliknąć, żeby wejść na profil autora.

 

https://orcid.org/0000-0002-1825-0097

 

Autorzy publikujący w STUDIO NOA będą proszeni o podanie swojego identyfikatora ORCID.

 

JAK ZAŁOŻYĆ ORCID?

Identyfikator zakłada się na stronie internetowej https://orcid.org/register.

 

Zamówienia, zapytania o cenę i szczegóły techniczne prosimy przesyłać na adres mailowy

poczta@studio-noa.pl